mar
22

Latający samochód już w 2017 roku

Na Słowacji stworzono projekt wyjątkowego latającego samochodu. Zostanie wyposażony m.in. w dwa miejsca, autopilota, silnik napędzany benzyną. Będzie miał możliwość startu i lądowania z dwustumetrowego trawnika. Na rynku pojawi się w 2017 roku.

Stworzony przez naszych słowackich sąsiadów Aeromobli 3.0 został niedawno zaprezentowany na konferencji Southwest Interactive w Austin w Teksasie. Ta znakomita maszyna będzie się poruszać z prędkością 160 km na godzinę i technicznie będzie mogła wznieść się na wysokość 9800 stóp. Kierowcy, którzy będą chcieli skorzystać z latającego samochodu, będą musieli zdobyć licencję pilota. Ten samochód zaprojektowano w ten sposób, aby mieścił się na jednym miejscu parkingowym. Do wylądowania będzie potrzebował 200 metrowego pasa trawnika. Stanie się idealnym pojazdem dla osób, które podróżują na odcinkach krótszych niż 650 kilometrów.

Po raz pierwszy prototyp maszyny zaprezentowano w 2013 roku podczas konferencji w Montrealu, a rok później – we Wiedniu. Model ma już certyfikację słowackiego urzędu lotnictwa cywilnego, ale twórcy zmagają się z wieloma administracyjnymi przeszkodami. Aeromobil pojawi się na rynku prawdopodobnie w 2017 roku. Czy to przyszłość motoryzacji? Warto wspomnieć, że twórcy przygotowują już czteroosobową wersję maszyny.

Przygotowania do wprowadzenia innowacyjnego pojazdu mogą się wiązać ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tłumaczenia z zakresu motoryzacji.

Źródło tekstu i grafiki: http://nauka.newsweek.pl/aeromobil-latajacy-samochod-w-sprzedazy-juz-od-2017-roku,artykuly,359396,1.html

|