mar
28

„Pecety” wracają do łask

Jeszcze niedawno specjaliści mówili o „początku ery post-PC”. Jednak jak wynika z ostatnich badań, komputery PC znów zaczęły się dobrze sprzedawać. To może znamionować zmiany na rynku.

Jak wynika z analiz ekonomicznych, po czterech spadkowych latach, komputery PC znów zaczęły się sprzedawać. Warto przypomnieć, że trend, w ramach którego nastąpił wzrost popularności tabletów i smartfonów skutkował załamaniem popytu na komputery. Obecnie – po czterech latach – te tendencje uległy odwróceniu zarówno w Polsce jak i na rynkach państw rozwiniętych.

Jak wyliczają wybitni specjaliści, ubiegły rok był w Polsce korzystny dla branży informatycznej i łaskawszy dla komputerów PC niż poprzedni. W 2014 roku sprzedano 3,1 mln sztuk komputerów, podczas gdy w 2013 r. – 2,8 mln. Wzrost sprzedaży jest związany przede wszystkim z rosnącym popytem z stron biznesu i lepszą koniunkturą gospodarczą. Ponadto na rynku konsumenckim sprzedaż napędzała znakomita oferta tanich notebooków, konkurujących z niektórymi tabletami.

Zachodzące na rynku zmiany mogą się wiązać z większym zapotrzebowaniem na tłumaczenia z zakresu technologii informacyjnej (IT).

Źródło tekstu i grafiki: http://tvn24bis.pl/tech-moto,80/komputery-odzyskuja-stracone-pozycje,527027.html

|