mar
30

Konkurs im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów

Ruszyła kolejna edycja konkursu im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów. Prestiżową nagrodą  zostanie uhonorowany najlepszy przekład książki z dziedzin matematyczno-przyrodniczej lub technicznej. Zgłoszenia można nadsyłać do 17 kwietnia 2015 roku.

Nagroda została ufundowana, aby uczcić pamięć Jerzego Kuryłowicza, znakomitego tłumacza książek technicznych, naukowych i popularnonaukowych, współpracownika wielu najpopularniejszych wydawnictw naukowych w Polsce, a także Hanny Kuryłowicz, która współpracowała z mężem w jego działalności przekładowej. To już trzynasta edycja tego wyjątkowego konkursu, mającego na celu wyróżnienie najlepszej książki matematyczno-przyrodniczej lub technicznej wydanej w okresie od 1 kwietnia 2014 r. do 31 marca 2015 roku.

Kandydatury do Nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumacza literatury naukowej mogą zgłaszać wydawnictwa, a także sami tłumacze. Wiek kandydata nie powinien przekraczać 50 lat (w momencie publikacji przekładu). Laureat obecnej edycji otrzyma gratyfikację finansową w wysokości 5000 złotych. Formularz zgłoszeniowy wraz z dwoma egzemplarzami okazowymi należy przesyłać do 17 kwietnia 2015 roku na adres:

Aldona Sieradzka
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz s.c.
Ul. Hlonda 2a/25,
02-921 Warszawa
z dopiskiem: Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów

Nagroda zostanie wręczona 16 maja 2015 roku podczas Warszawskich Targów Książki.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie internetowej konkursu – czyli tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.stp.org.pl/aktualnosci/konkurs-im-jerzego-hanny-kurylowiczow

|