kwi
6

O włoskiej kulturze

Niedawno w polskich księgarniach ukazała się ciekawa pozycja poświęcona Włochom. Mamma mia – Włochy dla dociekliwych Moniki Utnik-Strugały to wyjątkowy przewodnik rozpoczynający nową serię prezentującą interesujące kraje.

Ze znakomitej książki Mamma mia – Włochy dla dociekliwych Moniki Utnik-Strugały czytelnik dowie się m.in.: dlaczego na kraj noszący nazwę Italia, w Polsce mówi się „Włochy”, czy pizza – specjał włoskiej kuchni – ma swoją królową, skąd wzięło się powiedzenie „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”, dlaczego słynna wieża w Pizie jest krzywa i czy to prawda, że Włosi jeżdżą na osach. Autorka zabiera czytelnika we wspaniałą podróż po kulturze Włoch – zarówno tej wysokiej jak i tej popularnej, tłumacząc jej fenomen. Tworzy pełną anegdot i ciekawostek opowieść o tak dobrze nam znanym, a jednak nadal zaskakującym kraju. 

Mamma mia otwiera nową serię „Świat dla Dociekliwych” prezentującą kulturę różnych krajów. Przybliży zabytki, potrawy, biografie wybitnych postaci, przedstawi mniej znane fakty dotyczące poszczególnych państw. W przygotowaniu książki poświęcone Japonii oraz Chinom.  

Warto poświęcić czas tej książce i wybrać się do Włoch!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-mamma_mia.html

|