kwi
13

Czwarta część „Millenium” już w sierpniu

The Girl in the Spider’s Web – to tytuł czwartej części słynnej serii „Millennium”. Autorem powieści – będącej kontynuacją serii wybitnego pisarza Stiega Larssona – jest David Lagercrantz, szwedzki dziennikarz. Książka jest powiązana z dużym projektem tłumaczeniowym i trafi do księgarń w wielu krajach 27 sierpnia 2015 r.

Akcja The Girl in the Spider’s Web (co można przetłumaczyć jako: Dziewczyna w pajęczej sieci) rozgrywa się w Dolinie Krzemowej. To kontynuacja historii Lisbeth Salander i Mikaela Blomqvista i znakomitej serii „Millennium” Stiega Larssona. Autorem książki jest David Lagercrantz, szwedzki dziennikarz wybrany przez spadkobierców Larssona na kontynuatora kryminalnej serii. On sam zaznacza, że choć szanował styl poprzednika i starał się do niego nawiązać, napisał tę książkę „po swojemu”. Przyznaje też, że Larsson prawdopodobnie nie byłby zachwycony tym, że ktoś kontynuuje jego dzieło. Obecnie trwa tłumaczenie tekstu na 38 języków (w tym na polski). Obawiający się przecieków wydawca zdecydował, że powieść będzie miała premierę jednego dnia na całym świecie – 27 sierpnia 2015 r.

Bestsellerowa trylogia Stiega Larssona (na którą składają się kryminały: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Dziewczyna, która igrała z ogniem i Zamek z piasku, który runął) sprzedała się w liczbie ok. 90 milinów książek na całym świecie. Na polski te powieści przełożyły Beata Walczak-Larsson, Paulina Rosińska i Alicja Rosenau. Seria doczekała się już dwóch ekranizacji – europejskiej i amerykańskiej (filmy: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet i Dziewczyna z tatuażem). Autor planował cykl złożony z dziesięciu tomów, ale zmarł w 2004 roku.

Pozostaje nam zatem poczekać do sierpnia 2015 roku na kolejne spotkanie z Lisbeth Salander i Mikaelem Blomqvistem.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/czwarta-czesc-millenium-gotowa-akcja-dzieje-sie-w-dolinie-krzemowej,529594.html

|