kwi
16

Lutz Seiler w Krakowie

Już dziś – 16 kwietnia 2015 r. – krakowski Goethe-Institut zaprasza na spotkanie z Lutzem Seilerem, wybitnym niemieckim pisarzem. Ukazanie się jego powieści Kruso okazało się jednym z najważniejszych ubiegłorocznych wydarzeń literackich w Niemczech.

Wieczór autorski z Lutzem Seilerem odbędzie się dziś – 16 kwietnia 2015 r. – o godz. 18:30 w Goethe-Institut w Krakowie (Rynek Główny 20). Lutz Seiler to znakomity poeta niemiecki, laureat wielu prestiżowych nagród. Jego prozatorski debiut – powieść Kurso – zachwyciła niemieckich krytyków literackich i czytelników. Akcja tej wyjątkowej książki rozgrywa się w 1989 roku (na kilka miesięcy przed upadkiem muru berlińskiego) na wyspie Hiddensee, wówczas stanowiącej synonim wolności. Niemieccy literaturoznawcy porównują Kruso do Czarodziejskiej Góry Tomasza Manna.

Wieczór autorski Lutza Seilera poprowadzi Dorota Danielewicz-Kerski. Będzie można m.in. posłuchać fragmentu powieści, który przeczyta Marcin Kuźmiński. Spotkanie odbędzie się w języku niemieckim z tłumaczeniem ustnym symultanicznym na język polski. 

Kurso ukaże się w polskich księgarniach już w przyszłym roku. Powieść przetłumaczy Dorota Stroińska.

Źródło tekstu i grafiki: http://wirtualnywydawca.pl/2015/04/wieczor-literacki-z-lutzem-seilerem/

|