kwi
26

Polecane przez turystów z całego świata

Niedawno serwis turystyczny TripAdvisor przygotował ranking miast najlepiej ocenianych przez turystów. Na szczycie listy znalazł się Marrakesz, a w czołówce Siem Reap i Stambuł.

TripAdvisor to jeden z największych internetowych serwisów turystycznych na świecie. Swoje zestawienie oparł na setkach tysięcy recenzji zamieszczonych przez użytkowników, którzy wypowiadali się na temat zakwaterowania, cen żywności czy atrakcji turystycznych. Oto lista dziesięciu najlepiej ocenianych miast:

1 Marrakesz (na zdj.) – bardzo klimatyczne miasto. Warto zobaczyć Plac Dżamaa al.-Fina – to wyjątkowa mieszanka kultur, języków oraz tradycji. Plac oraz medyna (czyli zabytkowa dzielnica miasta) zostały wpisane w 1985 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

2 Siem Reap – miasto położone w Kambodży. Nazwę Siem Reap można przetłumaczyć jako „Klęska Syjamu” (nadano ją na część zwycięskiej bitwy, którą Khmerzy stoczyli z Syjamczykami). Dziś to prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny. Warto zobaczyć m.in. świątynię Angkor Wat z XII wieku.

3 Stambuł – w tym wspaniałym tureckim mieście krzyżują się Europa i Azja. Poza mieszanką kultur to miasto oferuje również ciekawą kuchnię oraz mnóstwo znakomitych atrakcji turystycznych (np. Hagia Sophia, Błękitny Meczet).

4 Hanoi – warto odwiedzić wietnamską stolicę. Można m.in. popływać po miejskich jeziorach na rowerach wodnych przypominających łabędzie, odwiedzić oświetlone lampionami targowiska, a w zatoce Ha Long zachwycić się skalistymi wyspami.

5 Praga – to miejsce od lat kusi wyjątkowym klimatem i pięknymi zabytkami. Pobyt w czeskiej stolicy może się również okazać ekonomiczny (cena za nocleg w pełni sezonu to tylko 80 Euro). To idealne miejsce na weekendowy wyjazd.

6 Londyn angielska stolica od lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Pałac Buckingham, Westminster, Tower Bridge czy London Eye przyciągają wiele osób.

7 Rzym – stolica Włoch jest pięknym miastem i może się poszczycić wieloma atrakcjami. Pobyt w Rzymie to również okazja do zakosztowania rarytasów włoskiej kuchni.

8 Buenos Aires – świetna kuchnia, pokazy tanga na ulicach, możliwość zakupów w prestiżowej dzielnicy Puerto Madero – to tylko niektóre z atrakcji czekających na turystów podróżujących po Argentynie.

9 Paryż – czy francuska stolica wymaga przedstawienia? Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame, Luwr, Moulin Rouge – to powszechnie znane atrakcje. Nawet jeśli Paryż jest dosyć drogim miastem, może zapewnić niezapomniane wrażenia!

10 Kapsztad – odwiedzając RPA warto wstąpić do Kapsztadu! Górskie krajobrazy, zachwycające plaże, dobre restauracje, wiele ciekawych miejsc do zwiedzania – to wszystko czyni Kapsztad miejscem wyjątkowym.  

Może warto planując tegoroczne wakacje, zasugerować się listą przygotowaną przez serwis TripAdvisor?

Źródło tekstu i grafiki: http://stylzycia.newsweek.pl/gdzie-najchetniej-jezdza-turysci-10-miejsc-galeria-,galeria,361249,1,1,10.html

|