kwi
29

Sukces wybitnych polskich dermatologów

Polscy lekarze odnieśli sukces w trakcie IV Światowego Kongresu Dermoskopii, który odbywał się we Wiedniu. Zwyciężyli w prestiżowym konkursie World Dermoscopy Championship.

Znakomici polscy lekarze rozpoznali w błyskawicznym tempie 20 różnorodnych zmian skórnych, zwyciężając w konkursie World Dermoscopy Championship. Tym samym pokonali aż 30 drużyn z całego świata! Każda ze zmian była prezentowana w formie dziewięcioelementowej układanki, a każdy z puzzli technicznie odkrywano co sekundę. Chodziło o jak najszybsze rozpoznanie zanim obraz zostanie skompletowany.

Polskę reprezentował zespół pod przewodnictwem dr med. Grażyny Kamińskiej Winciorek. W jego składzie znaleźli się: dr med. Monika Słowińska, dr hab. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka i lek. Paweł Piłat. To właśnie oni jako pierwsi zdobyli wymaganą liczbę punktów, a większość diagnoz medycznych postawili już w pierwszej sekundzie.

Jak tłumaczy prof. Piotr Rutkowski (kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Centrum Onkologii-Instytucie w Warszawie), zwycięstwo polskich dermatologów świadczy o tym, że mamy w kraju najlepszych specjalistów. Zwraca uwagę, że wczesne rozpoznanie choroby daje aż 90% szans na całkowite uleczenie. Szybka i trafna diagnoza jest zatem nieoceniona.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło tekstu i grafiki: http://pulsmedycyny.pl/4051156,97462,polscy-dermatolodzy-najlepsi-w-dermoskopii

|