maj
9

Reportaże Szabłowskiego popularne za granicą

Zabójca z miasta moreli – książka wybitnego polskiego reportażysty Witolda Szabłowskiego – święci triumfy za granicą. W tym roku ukazała się w przekładzie na język estoński i niemiecki, niebawem też będzie miała swoją premierę w Rosji.

15 maja 2015 r. Witold Szabłowski będzie promował swoją książkę Zabójca z miasta moreli w Moskwie, gdzie spotka się z czytelnikami. Ten znakomity zbiór reportaży na język rosyjski przełożyła Galina Józefowicz. Ostatnio książka Szabłowskiego trafiła również do rąk niemieckich wielbicieli reportażu.

Warto przypomnieć, że w tym roku Zabójca z miasta moreli ukazał się także w Estonii. Spotkanie promujące książkę miało miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Prima Vista w Tartu. Wziął w nim udział nie tylko Witold Szabłowski, ale także estoński wydawca literatury polskiej i tłumacz Hendrik Lindepuu. Rozmowę tłumaczył Marius Peterson.

Teksty z Zabójcy z miasta moreli składają się na wielowątkową opowieść o Turcji – kraju rozdartym między Wschodem a Zachodem, islamem a niechęcią do niego, konserwatyzmem i nowoczesnością, tęsknotą za Europą i sceptycyzmem wobec niej. W tych wyjątkowych reportażach każdy bohater odważnie opowiada własną historię, przedstawiając różne oblicza dzisiejszej Turcji i zawiłości tureckiej kultury.  

Źródło tekstu: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,33121,szablowski-na-festiwalu-literackim-w-estonii.html
Źródło grafiki: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/zabojca-z-miasta-moreli–2

|