maj
14

Powolne przemiany na rynku motoryzacyjnym

Jak wynika z niedawnych badań, alternatywne modele napędzania pojazdów stanowią wciąż niewielką część rynku motoryzacyjnego. Jednak wybitni eksperci twierdzą, że są to początki procesu innowacji, który zmieni naszą cywilizację.

Alternatywne modele napędzania pojazdów, a także moda na wyposażenie samochodów w tzw. inteligentne komponenty, nie wpłyną znacznie na rynek motoryzacyjny w najbliższych latach. Nie oznacza to jednak, że kiedyś nie zmienią naszej cywilizacji.

Warto zauważyć, że zmiany w branży motoryzacyjnej są napędzane przez elektryfikację pojazdów, które coraz częściej funkcjonują nie tylko w oparciu o prostą mechanikę, ale także z udziałem skomplikowanych układów elektrycznych i elektronicznych. Ponadto dzisiejsza elektronika pozwala na udoskonalenie obecnych komponentów i stworzenie nowych. Na przykład przednia szyba samochodu przez długi czas stanowiła tylko kawałek szkła – dziś często jest wyposażona w technicznie wbudowane czujniki, anteny czy wyświetlacze.  

Innowacje w branży samochodowej mają także na celu zmniejszenie negatywnego wpływu pojazdów na środowisko naturalne (znakomici specjaliści pracują nad tym, aby samochody nie zanieczyszczały w ogóle Ziemi. Zajmie to jednak wiele lat). Dziś najpopularniejszym alternatywnym dla tradycyjnych samochodów rozwiązaniem są pojazdy hybrydowe wyposażone w silnik spalinowy i elektryczny.

Zmiany na rynku samochodowym mogą się wiązać ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tłumaczenia z zakresu techniki i motoryzacji.

Źródło tekstu i grafiki: http://tvn24bis.pl/tech-moto,80/elektryczne-inteligentne-samochody-sa-dopiero-na-poczatku-drogi,537937.html

|