maj
18

Skype Translator już dostępny

Microsoft udostępnił testową wersję aplikacji Skype, która pozwala na tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym. Czy to zapowiada rewolucję w tłumaczeniach?

Skype  dokonujący tłumaczeń technicznie w czasie rzeczywistym jest już dostępny. Można go pobrać ze strony internetowej sklepu Microsoftu – czyli tutaj. Tę wyjątkową aplikację zaprezentowano pod koniec zeszłego roku, kiedy Microsoft udostępnił nagranie, na którym uczniowie szkół podstawowych położonych w dwóch różnych krajach prowadzą rozmowę w czasie rzeczywistym i słyszą przetłumaczone wypowiedzi.

Obecnie Skype Translator tłumaczy mowę tylko z angielskiego na mandaryński, hiszpański, niemiecki lub włoski i odwrotnie. Komunikacja testowa może być jednak tłumaczona między czterdziestoma różnymi językami. Aby włączyć tłumacza, wystarczy pobrać aplikację i nacisnąć przycisk „Translation”. Gdy go włączymy, nasze rozmowy prowadzone w wymienionych językach, będą przekładane w czasie rzeczywistym. Ten znakomity projekt Microsoftu jest na pewno bardzo praktyczny i może sprawdzić się lepiej niż Tłumacz Google, którego przekłady nie zawsze odznaczają się wysoką jakością.

Czy Skype Translator ma szansę znieść bariery językowe w komunikacji międzyludzkiej? Warto się o tym przekonać!

Źródło tekstu i grafiki: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,17909571,Skype_z_tlumaczeniami_w_czasie_rzeczywistym_juz_dostepny.html

|