maj
20

Wielki sukces gry „Wiedźmin 3”

Jak twierdzą wybitni polscy i zagraniczni specjaliści, „Wiedźmin 3”, to jedna z najlepszych gier RPG, jakie stworzono. Gra powstała na kanwie znakomitych powieści Andrzeja Sapkowskiego i wczoraj trafiła do sprzedaży. Jeszcze przed premierą zamówiło ją ponad milion osób na całym świecie.

„Wiedźmin 3: Dziki Gon” w wersji na Playstation 4 zebrał bardzo pozytywne recenzje. Żaden z dużych branżowych serwisów internetowych nie wystawił tej grze oceny niższej niż 8/10. Dziennikarze docenili przede wszystkim fabułę gry, a także doskonale zaprojektowany i rozbudowany świat. „Witcher 3” (bo tak przetłumaczono tytuł gry na język angielski) zachwyca mnogością i różnorodnością misji.

Jak poinformowało studio CD Projekt Red produkujące nową część „Wiedźmina”, na całym świecie zostało złożonych ponad milion zamówień jeszcze przed premierą. Jest to zdecydowanie najbardziej oczekiwana gra roku.

Gra powstała oczywiście w oparciu o bestsellerowy cykl książek Andrzeja Sapkowskiego. Warto przypomnieć, że powieści i opowiadania z tego cyklu przetłumaczono m.in. na angielski, czeski, fiński, francuski, grecki, hiszpański, litewski, niemiecki, portugalski, rosyjski, serbski i szwedzki.

Źródło tekstu i grafiki: http://biznes.newsweek.pl/wiedzmin-3-dziki-gon-znakomite-recenzje-w-swiatowych-mediach,artykuly,363097,1.html

|