maj
29

Warszawa przyszłości

Od 21 maja 2015 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej 56/66 w Warszawie można zwiedzić wyjątkową wystawę „Plany na przyszłość. Architektura Warszawy w projektach”. Wstęp wolny.

Na ekspozycję wystawy „Plany na przyszłość” składa się aż sto znakomitych projektów. Można m.in. zobaczyć szklane ściany biurowca przy ul. Kasprzaka (na zdj.), drewniane kubiki przy ul. Kolejowej, zmodernizowane Muzeum Warszawy, budynek mieszkaniowy przy ul. Dyrekcyjnej i wiele innych projektów wybitnych artystów.  Wystawa jest czynna codziennie w godz. 10-20.

Wizualizacje architektoniczne wzbudzają spore kontrowersje. Jak tłumaczą architekci, doskonałe technicznie grafiki, powstające zamiast pracochłonnych modeli czy makiet, zmieniają ich pracę bardziej niż nowoczesne technologie budowlane. Jednak warto podkreślić, że wystawa „Plany na przyszłość” przyciąga co roku wielu zwiedzających. Centrum Kultury Łowicka, organizator ekspozycji, pokazuje wizualizacje, które inwestorzy dostarczyli do stolicy wraz z wnioskami dotyczącymi warunków zabudowy czy pozwolenia zabudowy. Dlatego co roku na wystawie i w katalogach można znaleźć nowe, bardzo interesujące projekty.

Wystawa potrwa do 11 czerwca 2015 r.

Źródło tekstu i grafiki: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,tak-moze-wygladac-warszawa-przyszlosci,168559.html

|