cze
5

Tomasz Różycki w Wielkiej Brytanii

Tomasz Różycki, wybitny polski poeta, spotka się z mieszkającymi w Wielkiej Brytanii miłośnikami jego znakomitej poezji. Pierwsze ze spotkań będzie miało miejsce już dziś w Oksfordzie, kolejne – w Edynburgu.

Już dziś, 5 czerwca 2015 r., o godz. 17:30 Tomasz Różycki spotka się ze swoimi angielskimi czytelnikami (miejsce spotkania to Lecture Theatre, Radcliffe Humanities Building Woodstock Road Oksford). Wieczór autorski poprowadzi Anna Ready. Różycki odczyta swoje wiersze w języku polskim, a ich tłumaczenia na język angielski – Antonia Lloyd-Jones, słynna tłumaczka literatury polskiej. Spotkanie uzupełni projekcja nagrań z komentarzami dwójki tłumaczy utworów Różyckiego – Miry Rosenthal i Billa Johnstona.

Kolejne spotkanie z Tomaszem Różyckim – zorganizowane przez Interaktywny Salon Piszących w Szkocji – odbędzie się 7 czerwca 2015 r. o godz. 13:00 w księgarni Word Power Books w Edynburgu (43-45 West Nicolson Street). Rozmowę poprowadzi Ryan van Winkle. W programie przewidziane również odczyty w języku polskim i angielskim.

Tomasz Różycki jest jednym z najciekawszych współczesnych polskich poetów, autorem takich książek jak: Anima, Kolonie, Świat i Antyświat. Jego utwory doczekały się wielu tłumaczeń.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,33270,tomasz-rozycki-w-oxfordzie-i-edynburgu.html

|