cze
11

Tłumacze o twórczości Tadeusza Różewicza

Już jutro – 12 czerwca 2015 r. – o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się spotkanie poświęcone twórczości Tadeusza Różewicza i jej przekładom. To wydarzenie organizowane jest w ramach Różewicz Open Festiwal i wezmą w nim udział m.in. tłumacze z Rosji, Węgier oraz Niemiec.

Panel tłumaczy poświęcony twórczości Tadeusza Różewicza jest organizowany w ramach Różewicz Open Festiwal. To spotkanie (które odbędzie się w Domu Kultury w Radomsku przy ul. Brzeźnickiej 5) stanowi wyjątkową okazję do zapoznania się z tłumaczeniami twórczości tego wybitnego polskiego pisarza, autora wielu znakomitych książek.  

W spotkaniu udział wezmą m.in. Igor Biełow (tłumacz języka rosyjskiego), Găspăr Keresztes (tłumacz węgierski) i Matthias Kneip (tłumacz języka niemieckiego). Opowiedzą oni o warsztacie pracy tłumaczy. Seminarium poprowadzi Maria Dębicz – historyk teatru, autorka scenariuszy, wystaw, spektakli poetyckich i filmów dokumentalnych, która od lat zajmuje się recepcją twórczości Tadeusza Różewicza.

Organizatorzy proszą osoby zainteresowane udziałem w panelu tłumaczy o telefoniczne (683-24-86/501-019-312) lub mailowe (rozewiczopen@mdkradomsko.pl) potwierdzenie swojej obecności. Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w spotkaniu.

Źródło tekstu: http://www.stp.org.pl/wydarzenia/2015/spotkanie-poswiecone-tworczosci-tadeusza-rozewicza-z-udzialem-tlumaczy-z-niemiec-rosji-wegier-w
Źródło grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/autorzy-detal,literatura-polska,84,rozewicz-tadeusz.html

|