cze
14

„Wiedźmin” bestsellerem w USA

Anglojęzyczna wersja Ostatniego życzenia Andrzeja Sapkowskiego – zbiór opowiadań otwierający znakomity cykl o wiedźminie – trafiła do pierwszej piętnastki najlepiej sprzedających się tytułów „New York Timesa”.

Ostatnie życzenie Andrzeja Sapkowskiego, wybitnego polskiego twórcy fantastyki, znalazło się w zestawieniu najlepiej sprzedających się tytułów paperback mass-market fiction (czyli popularnych książek wydanych w miękkich okładkach) m.in. z Grą o tron George’a R. R. Martina, powieścią Whisky Beach Nory Roberts i thrillerem Personal Lee Childa.

Książka Last Wish: Introducing the Witcher (bo taki jest angielski tytuł Ostatniego życzenia) pojawiła się na rynku w 2007 roku. To siedem opowiadań, których bohaterem jest wiedźmin Geralt z Rivii. W tym tomie pojawiają się również inne postacie sagi – czarodziejka Yennefer, bard Jaskier czy Calanthe. Książkę przetłumaczyła Danusia Stok.

Saga o wiedźminie od dawna święci triumfy (również finansowe) w Polsce i na świecie. Pierwsze tomy cyklu Krew elfów i Czas pogardy znajdują wielu zagranicznych czytelników. Inspirowana książką Sapkowskiego gra komputerowa „Wiedźmin 3” również okazała się bestsellerem. W dwa tygodnie od premiery sprzedano 4 mln egzemplarzy gry.  

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/sapkowski-na-liscie-bestsellerow-new-york-timesa-wiedzmin,550133.html

|