cze
21

Inwestycja Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce

W Polsce ma powstać dzielnica warta miliardy złotych. Realizacji tego wyjątkowego projektu podjął się deweloper z Dubaju. To będzie największa światowa inwestycja Emiratczyków.

Mohamed Allabar – główny doradca władcy Dubaju, a także właściciel deweloperskiej firmy Emaar – poinformował, że emir jest bardzo zainteresowany naszym krajem. W związku z tym właśnie w Polsce zostanie zrealizowana największa inwestycja budowlana Emiratczyków na świecie. Obejmie ona 20 hektarów w centrum miasta, gdzie powstaną apartamentowce z hotelami, częścią komercyjną i drogami. Jak już wiadomo, oferty złożyły Kraków, Łódź, Gdańsk, Sopot, Poznań i Warszawa. Obecnie arabscy przedsiębiorcy są najbardziej zainteresowani polską stolicą.

Warto zaznaczyć, że to już kolejna znakomita okazja dla Polski, aby przyciągnąć wielkiego dewelopera z Bliskiego Wschodu. Już rok temu Emaar planował inwestycje w Polsce, ale nie znalazł interesującej oferty. Znaczne środki finansowe zainwestował wtedy w Serbię, gdzie zamierza zbudować kompleks mieszkalno-biznesowy „Belgrad na wodzie”.

Tak ogromna inwestycja może się wiązać ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tłumaczenia – m.in. z dziedziny budownictwa.

Źródło tekstu i grafiki: http://biznes.newsweek.pl/inwestycje-emiratow-arabskich-w-polsce,artykuly,364804,1.html

|