lip
7

Sztuka o dzieciństwie Harry’ego Pottera

W Londynie powstaje szuka na temat dzieciństwa Harry’ego Pottera, wybitnego czarodzieja, tytułowego bohatera znakomitego cyklu powieści Joan K. Rowling. Tytuł roboczy to „Harry Potter i przeklęte dziecko”.

Prace nad tym wyjątkowym projektem nadzoruje Joan K. Rowling, która powołała do literackiego życia Harry’ego Pottera. Angielska pisarka nie zdradza szczegółów przedstawienia, zaznacza tylko, że nie jest to prequel pierwszego tomu (Harry Potter i kamień filozoficzny). Sztuka będzie należeć do kanonu tekstów zatwierdzonych przez twórcę danej serii, ale stworzonych przez kogoś innego. Warto przypomnieć, że na bestsellerowy cykl książek o Harrym Potterze składa się siedem tomów. Wszystkie były tłumaczone na wiele języków, zostały sfilmowane, stały się podstawą gier komputerowych i cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Na język polski powieści o przygodach Harry’ego Pottera przełożył Andrzej Polkowski.

Na stronie internetowej londyńskiego teatru można przeczytać, że autorzy przedstawienia przyjrzą się zdarzeniom, które doprowadziły do śmierci rodziców Harry’ego Pottera z rąk złego czarodzieja Voldemorta. Pojawi się też wątek relacji Lily Potter z jej siostrą Petunią Dursley, a także jej przyjaźni z Severusem Snapem.

Premiera sztuki „Harry Potter i przeklęte dziecko” odbędzie się latem 2015 r.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/powstaje-sztuka-o-dziecinstwie-harry-ego-pottera,556017.html

|