lip
10

Warsztaty dla tłumaczy literatury szwedzkiej

Ruszyła rekrutacja na bezpłatne warsztaty dla początkujących tłumaczy literatury szwedzkiej na język polski. Zajęcia będą odbywać się w Warszawie. Zgłoszenia można przesyłać do 15 sierpnia 2015 r.

Ambasada Szwecji oraz Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury przy wsparciu Szwedzkiej Rady Kultury organizują warsztaty dla początkujących tłumaczy literatury szwedzkiej na język polski. Warsztaty obejmują osiem weekendowych spotkań w Warszawie w kilkuosobowej grupie. Każdy z uczestników będzie pracował nad własnym projektem translatorskim. Zajęcia poprowadzi Zbigniew Kruszyński, autor wielu znakomitych książek i wybitny tłumacz. W programie ponadto znajdą się wykłady tłumaczy, redaktorów, ekspertów z dziedziny prawa autorskiego.

Kurs potrwa od października 2015 roku do czerwca 2016 roku. Szczegółowy program zostanie przedstawiony uczestnikom przed rozpoczęciem kursu. Warunkiem wzięcia udziału w rekrutacji jest przesłanie do 15 sierpnia 2015 r. zgłoszenia zawierającego CV, list motywacyjny z opisem projektu translatorskiego w języku polskim (2000 znaków), tłumaczenie 10 stron prozy (2000 znaków na stronie, podwójna interlinia) i dwóch wierszy wraz z kopią oryginału. Dokumenty należy skierować na adres:

Ambasada Szwecji
ul. Bagatela 3
00-585 Warszawa
Warsztaty translatorskie 

Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi w połowie września 2015 r.

Źródło tekstu i grafiki: http://stl.org.pl/nabor-na-warsztaty-dla-tlumaczy-literatury-szwedzkiej-edycja-ii-2/

|