lip
20

O współczesnej Japonii

Niedawno w naszych księgarniach pojawiła się interesująca książka Współczesna Japonia w pytaniach i odpowiedziach. To znakomity przewodnik po Kraju Kwitnącej Wiśni, dobry również do nauki języka japońskiego.

Współczesna Japonia w pytaniach i odpowiedziach to książka przybliżająca kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni. Autorzy to Katsuyoshi Watanabe, Aleksandra Watanuki oraz Natalia Kuźmicz. Uwagę zwraca wyjątkowa forma – tekst jest stylizowany na rozmowę Polki z Japończykiem. Taki swoisty wywiad sprawia, że lektura jest przystępniejsza.

Co niezwykle istotne – Współczesna Japonia w pytaniach i odpowiedziach to tytuł dwujęzyczny. Wszystkie treści są zapisane zarówno po polsku jak i po japońsku. To czyni tę pozycję wyjątkowo użyteczną dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć języka japońskiego (być może wśród tych osób znajdą się przyszli tłumacze?). Dzięki takiemu ujęciu możemy poznać Japonię w wielu aspektach.  

Współczesna Japonia w pytaniach i odpowiedziach to obowiązkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych Krajem Kwitnącej Wiśni!

Źródło tekstu i grafiki: http://sklepwaneko.pl/Wspolczesna-Japonia-w-pytaniach-i-odpowiedziach

|