sie
4

Kraków doceniony przez turystów

W magazynie „Time” opublikowano ranking dziesięciu najlepszych według turystów miast na świecie. Na tej liście znalazł się również polski akcent. Chodzi o Kraków, który zajął siódme miejsce.

W oparciu o oceny turystów amerykański magazyn „Time” stworzył prestiżową listę dziesięciu najlepszych miast na świecie. Jakie miejsca okazały się najciekawsze pod względem turystycznym? Oto wyniki:

1 Kioto (na zdj.) – to miasto przez ponad 1000 lat było japońską stolicą. Dziś zachwyca przede historycznymi budowlami i świątyniami. Jest zarazem bardzo nowoczesne. To idealne miejsce na niezapomniane wakacje!  

2 Charleston – jest położone wśród pięknych zielonych terenów. Miłośnicy historii znajdą tu słynne pola bitew z czasów toczonych w USA wojen, a ci, którzy lubią spędzać czas na zakupach – świetne galerie na Broad Street.

3 Siem Reap – miasto w Kambodży. Nazwę Siem Reap można przetłumaczyć jako „Klęska Syjamu” (nadano ją na część zwycięskiej bitwy, którą Khmerzy stoczyli z Syjamczykami). W obecnych czasach to prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny. Warto zobaczyć m.in. świątynię Angkor Wat z XII wieku.

4 Florencja – według wybitnych dziennikarzy „Time’a”, to wyjątkowe włoskie miasto stale reorganizuje koncepcję przyciągania turystów. Oprócz tradycyjnej (i zawsze zachwycającej) architektury dziś można tam znaleźć galerie, kawiarnie i restauracje.

5 Rzym – stolica Włoch wciąż przyciąga tłumy. To piękne miasto oferujące wiele atrakcji – Koloseum, Panteon, Bazylika Świętego Piotra czy Kaplica Sykstyńska to tylko niektóre z nich.  

6 Bangkok – stolica Tajlandii przez kilka lat znajdowała się na szczycie zestawienia „Time’a”. Bankgkok może się poszczycić m.in. wspaniałymi zabytkami, bogatym kolorytem i ciekawą kulturą.  

7 Kraków – małopolska stolica została pochwalona za połączenie historii i współczesności oraz otwartość na turystów. Wielkim atutem Krakowa jest największy w Europie średniowieczny rynek.

8 Barcelona – to hiszpańskie miasto z roku na rok zyskuje sobie więcej wielbicieli. Barcelona zachwyca piękną architekturą, bogatą ofertą kulturalną, a także znakomitą kuchnią, zasługuje ponadto na uwagę ze względu na świetnie rozwiniętą sieć komunikacyjną.

9 Kapsztad – podróżując po RPA warto wstąpić do Kapsztadu. Górskie krajobrazy, zachwycające plaże, wspaniałe restauracje to tylko niektóre z jego atutów. Pobyt w tym mieście będzie niezapomniany.

10 Jerozolima – łączy 4 tysiące lat historii, mieszankę różnorodnych kultur i nowoczesny wizerunek.

Na pewno warto odwiedzić wszystkie wymienione w rankingu miejsca!

Źródło tekstu i grafiki: http://swiat.newsweek.pl/turystyka-10-najlepszych-miast-na-swiecie-wg-turystow,galeria,367223,1.html

|