sie
5

Nowy Google Tłumacz już dostępny

Nowa funkcja aplikacji Google Tłumacz jest już dostępna. Potrafi przetłumaczyć to, co zostanie umieszczone w obiektywie aparatu, a także to, co usłyszy smartfon.

Wystarczy skierować aparat smartfonu na dowolny tekst, aby otrzymać na ekranie jego tłumaczenie. Tak działa najnowsza wersja aplikacji Google Tłumacz, która oficjalnie trafia do użytkowników iOS oraz Androida. Aby translator działał, nie jest konieczny dostęp do sieci. Z tą wyjątkową aplikacją szybko uzyska się tłumaczenie napisów na tablicach, w restauracyjnym menu czy nawet na odręcznie zapisanych kartkach.

Również inna funkcja Google Translatora została ulepszona. Po uruchomieniu aplikacji i wybraniu ikonki mikrofonu, będzie można tłumaczyć własne wypowiedzi na angielski, hiszpański i włoski, a także przełożyć wypowiedzi rozmówcy. To na pewno ułatwi komunikację.

Takie aplikacje powstają na drodze wielu badań. Wybitni specjaliści z Google przyznają, że przetłumaczenia napisu nie jest łatwym procesem. Konieczne jest techniczne wyodrębnienie poszczególnych liter z tła i wykluczenia pomyłek (łatwo na przykład uznać literę S za cyfrę 5). Pomocne przy tłumaczeniu i rozpoznawaniu obiektów przedstawionych na zdjęciach są stworzone przez Google sieci neuronowe.

Być może takie usługi jak Tłumacz Google kiedyś przyczynią się do likwidacji barier językowych.

Źródło tekstu i grafiki: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,18451913,tlumacz-google-przetlumaczy-menu-w-restauracji-i-tablice-na.html

|