sie
17

Konkurs na przekład poezji Szymborskiej

Ruszył konkurs na najlepsze tłumaczenia poezji Wisławy Szymborskiej, wybitnej polskiej poetki, na języki: rosyjski, białoruski i ukraiński. Przekłady można przesyłać do końca października 2015 roku.

Konkurs – zorganizowany przez Fundację „Za Wolność Waszą i Naszą” – skierowany jest do wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił translatorskich w tłumaczeniu literackim znakomitej poezji Wisławy Szymborskiej na języki: rosyjski, białoruski lub ukraiński. Laureaci zostaną wybrani przez jury w składzie: Adam Pomorski (Polska), Lavon Barszczeŭski (Białoruś), Igor Biełow (Rosja), Ołeksandr Bojczenko (Ukraina), Andriej Chadanowicz (Białoruś), Mikoła Riabczuk (Ukraina), Ksienia Starosielskaja (Rosja).

Zgłoszenia zawierające tłumaczenia od 7 do 9 wierszy (z 31 zaproponowanych do tłumaczenia) należy przesłać do 31 października 2015 roku na adres mailowy: szymborska@zawolnosc.eu. Wyniki zostaną ogłoszone 1 grudnia 2015 roku. Autorzy trzech najlepszych tłumaczeń na każdy z proponowanych języków otrzymają nagrody finansowe.

Regulamin konkursu oraz zaproponowane do tłumaczenia wiersze można znaleźć na stronie internetowej Fundacji – czyli tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,33629,konkurs-na-tlumaczenie-poezji-szymborskiej.html

|