sie
25

Książka szwedzkiego językoznawcy pomoże w zasypianiu

Wybitny szwedzki językoznawca Carl-Johan Forssen Ehrlin stworzył książkę, która ma pomóc dzieciom zasnąć. The Rabbit Who Wants To Fall Asleep zdążyła już sobie zdobyć ogromną popularność. Czy stanie się bestsellerem również w Polsce?

The Rabbit Who Wants To Fall Asleep (z angielskiego: Królik, który chce zasnąć) to znakomita książka szwedzkiego językoznawcy i psychologa Carla-Johana Forssena Ehrlina. Jak określa ją sam autor „to słowny odpowiednik kołysania dziecka do snu”. Tworząc tę opowieść, wykorzystał techniki, które sprawiają, że dziecko zasypia w ciągu kilku minut.  

Zgodnie z instrukcją książkę czytają rodzice, dzieci tylko słuchają. Podczas czytania trzeba regularnie ziewać, a słowa wyróżnione kursywą wymawiać spokojnie i powoli. To działa, o czym przekonują zachwyceni rodzice w komentarzach na portalach internetowych oraz w mailach skierowanych do autora. Nic dziwnego, że The Rabbit Who Wants To Fall Asleep odniosła taki sukces. Warto zaznaczyć, że to pierwsza opublikowana własnym nakładem pozycja, która trafiła na szczyty list sprzedaży Amazona.

Opowiadanie o zasypiającym króliku zostało już przetłumaczone na siedem języków. Wkrótce pojawi się również przekład na język polski.

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/newsy/ta-ksiazka-sprawi-ze-twoje-dziecko-zasnie-w-ciagu-kilku-minut/

|