wrz
4

Szansa dla polskich ilustratorów

Znakomici polscy ilustratorzy mogą wziąć udział w prestiżowym konkursie CCBF 2015 Young Illustrators Competitions przeznaczonym dla osób między 18 a 39 rokiem życia. Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych upływa dziś, ale został przedłużony specjalnie dla uczestników z Polski do 11 września 2015 roku.

W konkursie mogą wziąć udział ilustratorzy między 18 a 39 rokiem życia, a prace konkursowe nie powinny być nieopublikowane bądź publikowane w ciągu ostatnich dwóch lat. Zgłaszać projekty do konkursu mogą także szkoły artystyczne czy domy wydawnicze. Termin nadsyłania prac dla polskich ilustratorów upływa 11 września 2015 roku.

50 najlepszych prac zostanie pokazanych w czasie Targów książki dziecięcej w Szanghaju, które odbywają się w dniach 13-15 listopada 2015. Laureat Grand Prix zostanie zaproszony na koszt organizatora na przyszłoroczne szanghajskie targi z większą prezentacją swoich prac. Przewidziano również nagrodę publiczności.

Warto zaznaczyć, że wydawcy w Chinach wykazują coraz większe zainteresowanie zagranicznymi książkami dla dzieci. To dobra wiadomość nie tylko dla ilustratorów, ale także wybitnych tłumaczy, którzy będą mieli szansę przyczynić się do wprowadzenia interesujących pozycji wydawniczych na chiński rynek.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,33695,szanghaj-czeka-na-polskich-ilustratorow!.html

|