wrz
9

Program rezydencyjny dla tłumaczy literackich

Ruszył nabór do wyjątkowego programu rezydencyjnego dla tłumaczy oraz artystów w Austrii. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 września 2015 roku.

Pobyt w Austrii to doskonała okazja do zapoznania się z austriacką sceną artystyczną i nawiązania kontaktów z tamtejszymi wybitnymi artystami. Rezydent jest zobowiązany do ukończenia wybranego przez siebie projektu w trakcie pobytu.

Grant z zakresu literatury, literatury dla dzieci i młodzieży oraz tłumaczeń literackich jest przeznaczony dla pisarzy, który mają w swoim dorobku przynajmniej dwie publikacje oraz dla tłumaczy literackich (specjalizujących się w przekładach książek austriackich na język ojczysty), którzy ukończyli cykl kształcenia i mają na koncie co najmniej dwie publikacje.

Na portfolio kandydata powinny się składać: wypełniony formularz, zdjęcie, CV zawierające szczegółową listę publikacji i tłumaczeń, list motywacyjny przedstawiający zainteresowania artystyczne i projekty kandydata, opis projektu, który zostanie zrealizowany w trakcie pobytu w Austrii, list polecający (np. od wydawcy, autora, redaktora, instytucji uniwersyteckiej czy kulturalnej), informacje na temat dotychczasowych rezydencji, praktyk zagranicznych lub wizyt studyjnych oraz wybór tekstów lub próbek tłumaczeniowych (do 10 stron) w języku niemieckim lub angielskim tłumaczeniu.  

Komplet dokumentów w pięciu egzemplarzach należy skierować do 15 września 2015 roku na adres:

Bundeskanzleramt Österreich
Abteilung II/6
Concordiaplatz 21010 Wien, Austria
„Artist-in-Residence – Literature”

Dodatkowe pytania można zadać, wysyłając wiadomość na adres charlotte.sucher@bka.gv.at.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.stp.org.pl/aktualnosci/program-rezydencyjny-dla-tlumaczy-artystow-w-austrii

|