wrz
12

Gry mobilne coraz popularniejsze

Gry mobilne wyraźnie zyskują na popularności. Jak wynika z badań, ten rynek przyniesie w 2015 roku aż 30,3 mld dolarów przychodów. To ponad o 5 mld więcej niż w ubiegłym roku. To może się wiązać m.in. ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi z zakresu tłumaczeń i lokalizacji.

Rok 2015 może się okazać przełomowy dla rynku gier mobilnych. Jak pokazują analizy ekonomiczne, produkcje na urządzenia mobilne po raz pierwszy mają szansę wyprzedzić gry konsolowe pod względem przychodów. Na całym świecie w gry mobilne gra już ponad 1,5 mld użytkowników (każdy poświęca na to średnio 2 godziny dziennie), a ta liczba stale wzrasta.

Segment gier mobilnych rozwija się szybciej niż zakładano do tej pory. Można to wytłumaczyć popularyzacją mobilnego Internetu i urządzeń mobilnych. Do 2017 roku przychody na tym rynku mogą wynieść nawet do 40 mld dolarów (38% całego biznesu gamingowego). Wybitni specjaliści szacują, że aż 92% przychodów z gier mobilnych pochodzi z produkcji w systemie freeminium (darmowe gry z mikropłatnościami). Taki model wydawania pieniędzy znakomicie się sprawdza – zamiast wydawać jednorazowo dużą sumę na zakup aplikacji, użytkownik może przeznaczać różne kwoty na dodatkowe internetowe zasoby (ale i bez nich gra jest możliwa).

Wzrastająca popularność gier mobilnych może się wiązać ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tłumaczenia oraz usługi z zakresu lokalizacji. Warto pamiętać, że o sukcesie tego typu gier na rynku często decyduje ich odpowiednie przygotowanie i przystosowanie z myślą o docelowym odbiorcy.  

Źródło tekstu i grafiki: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706184,1228058-Gry-mobilne-wyprzedza-gry-konsolowe.html?referer=glowna

|