wrz
13

Festiwal Conrada już w październiku

W dniach od 19 do 25 października 2015 roku w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Conrada, wspólnego przedsięwzięcia Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne i szansa na spotkanie z wybitnymi ludźmi kultury (pisarzami, wydawcami, tłumaczami, projektantami itp.). Hasło tegorocznej imprezy to „Pod prąd”.

Blisko stu pięćdziesięciu gości (polskich i zagranicznych), mnóstwo interesujących wydarzeń, bogaty program towarzyszący – tak zapowiada się siódma edycja Festiwalu Conrada, który obędzie się w Krakowie pod koniec października. To jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń kulturalnych poświęconych literaturze. Tegoroczna edycja zgodnie z hasłem „Pod prąd” upłynie na zgłębianiu nieoczywistych obszarów rzeczywistości, szukaniu inspiracji, omawianiu zaskakujących zjawisk artystycznych. A to wszystko poprzez literaturę i spotkania z wybitnymi wydawcami, pisarzami, projektantami, artystami, tłumaczami i czytelnikami. W programie znajdą się również wykłady, warsztaty, wernisaże, prezentacje książek i spacery literackie.

Festiwal Conrada to doskonała okazja, aby przybliżyć mniej znane obszary literatury, a także zaprezentować ciekawe książki i interesujących pisarzy. Polskich twórców będą reprezentować m.in. Wiesław Myśliwski, Hanna Krall, Mariusz Szczygieł, Wojciech Tochman, Inga Iwasiów, Tadeusz Sławek czy Wit Szostak. Wśród zaproszonych zagranicznych gości znajdą się m.in. Swietłana Aleksijewicz – białoruska dziennikarka, autorka znakomitych reportaży, György Spiró (węgierski pisarz i tłumacz), pochodząca z Turcji Asly Erdoğan, Gonçalo M. Tavares (zwany „portugalskim Kafką”), amerykański prozaik Jonathan Franzen czy piszący o współczesnym Iranie Hooman Majd.

Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu Conrada – czyli tutaj.

Biuro tłumaczeń Lingua Lab może się poszczycić wkładem w sukces tego i innych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. W 2015 roku realizujemy wszystkie tłumaczenia pisemne dla Krakowskiego Biura Festiwalowego.  

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,33748,festiwal-conrada-coraz-blizej.html

|