wrz
15

O Japonii dla dzieci

Ostatnio w naszych księgarniach pojawił się wyjątkowy przewodnik po Kraju Kwitnącej Wiśni. Banzai autorstwa Zofii Fabianowskiej-Micyk w przystępny sposób przybliży najmłodszym czytelnikom specyfikę japońskiej kultury.

Z Banzai Zofii Fabianowskiej-Micyk młody czytelnik dowie się m.in. dlaczego Japonię nazywa się Krajem Kwitnącej Wiśni, co symbolizuje kropka w japońskiej fladze, skąd się wzięła Hello Kitty i jak tłumaczy się wyrażenie „daj dziobu”. Można w niej też przeczytać o języku japońskim, tamtejszym piśmie, różnych zwyczajach (ceremonii picia herbaty, jedzeniu na macie, ubieraniu kimona), sztukach walki, origami kreskówkach czy komiksach. Niewątpliwie będzie to niezapomniana czytelnicza podróż!  

Bonzai to drugi tom znakomitej serii „Świat dla Dociekliwych” prezentującej kulturę różnych krajów. Kolejne książki będą przybliżać zabytki, potrawy, biografie wybitnych postaci, mniej znane fakty dotyczące poszczególnych państw. Poprzednia część – Mamma Mia Moniki Utnik-Strugały była poświęcona włoskiej kulturze.

Niewątpliwie warto zapoznawać najmłodszych czytelników z takimi pozycjami. Nie tylko przekazują one wiedzę w niebanalny sposób, ale także kształtują ciekawość świata. Fascynacja daną kulturą często decyduje o przyszłości dziecka, które może chcieć poznać język obcy i zwiedzić interesujący go kraj, a w dorosłym życiu pracować na przykład jako lektor czy tłumacz.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-banzai.html

|