paź
3

Wieczór z poezją cypryjską

Dziś – 3 października 2015 r. – o godz. 19:30 w Krakowie odbędzie się wyjątkowe spotkanie poświęcone poezji cypryjskiej. Gościem specjalnym będzie wybitny greckojęzyczny poeta Kiriakos Charalambidis. Podczas wieczoru poetyckiego zostaną odczytane jego wiersze w polskim przekładzie.

3 października 2015 r. o godz. 19:30 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie (ul. Mikołajska 2) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Transpoetica”. Będzie ono dotyczyć poezji cypryjskiej. Gościem specjalnym będzie Kiriakos Charalambidis, narodowy poeta Cypru. W swojej twórczości nawiązuje do całej tradycji greckiej – od czasów starożytnych, przez Bizancjum, aż po współczesną grecką literaturę i poezję narodową. Opublikował kilkanaście książek poetyckich, był wielokrotnie nagradzany. Jego wiersze tłumaczono na wiele języków. Jest on wymieniany wśród kandydatów do literackiej Nagrody Nobla.

Wieczór poprowadzi dr Michał Bzinkowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, znakomity tłumacz, który pracuje nad przekładem poezji Kiriakosa Charalambidisa. W spotkaniu wezmą również udział: Paweł Krupka (poeta, dyplomata, tłumacz poezji greckiej) oraz Agnieszka Chrzanowska i Wojciech Pieczka odpowiedzialni za oprawę muzyczną.

Podczas październikowego spotkania „Transpoetica” będzie miała miejsce premierowa prezentacja wierszy Kiriakosa Charalambidisa w tłumaczeniu na język polski.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,33886,transpoetica-cypr.html

|