paź
5

Nauka angielskiego z Herkulesem Poirotem

Niedawno w naszych księgarniach ukazała się książka Małe szare komórki: Poirot w cytatach zawierająca aforyzmy najsłynniejszego detektywa stworzonego przez Agathę Christie. Warto zaznaczyć, że to doskonała pozycja do nauki języka angielskiego.

Książka Małe szare komórki: Poirot w cytatach to zbiór uwag, ripost i aforyzmów Herkulesa Poirota – najsłynniejszej postaci stworzonej przez Agathę Christie zwaną Królową Kryminałów. Słynny detektyw ma dużo do powiedzenia – cytaty pochodzą z ponad pięćdziesięciu znakomitych utworów (powieści i opowiadań) z jego udziałem. Herkules Poirot opowiada m.in. o naturze ludzkiej, o umyśle przestępcy, o pracy detektywa, a także o angielskiej kulturze i kuchni.

Co ważne, każdy cytat jest podany w dwóch wersjach – polskim tłumaczeniu i w angielskim oryginale. To świetna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności językowe, ale i translatorskie. Dzięki takiej atrakcyjnej formie nauka języka staje się świetną przygodą. Warto zaznaczyć, że na naszym rynku pojawia się coraz więcej książek, w których kolejne strony polskiego przekładu sąsiadują z tekstem oryginalnym, co ułatwia i uatrakcyjnia poznanie języka. Takie pozycje mogą okazać się szczególnie cenne dla tych, którzy w przyszłości pragną zajmować się tłumaczenie.

Warto poznać złote myśli Herkulesa Poirota – zarówno w polskim przekładzie jak i w oryginale.

Źródło tekstu i grafiki: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/oferta/kryminaly/male-szare-komorki-poirot-w-cytatach

|