lis
14

Zjedz śniadanie u Tiffany’ego

Dobra wiadomość dla fanów Trumana Capote’a. Wreszcie można zjeść śniadanie u Tiffany’ego, o którym marzyła Holly Golightly w najsłynniejszym opowiadaniu amerykańskiego pisarza. Oferta śniadaniowa jest bogata.
2017.11.14_Zjedz śniadanie u Tiffany'egoNowojorski sklep Tiffany zyskał popularność dzięki swojej biżuterii. Pojawił się on również w tytule książki wybitnego amerykańskiego pisarza Trumana Capote’a Śniadanie u Tiffany’ego i w jej słynnej ekranizacji z udziałem Audrey Hepburn. Dotąd zjedzenie śniadania w tym sklepie było niespełnionym marzeniem Holly Golightly. Od 10 listopada 2017 r. to się zmieniło – fantazje bohaterki przeniknęły z książki do rzeczywistości. Tiffany otworzył swoją kawiarnię. Mieści się na Manhattanie przy Piątej Alei na skrzyżowaniu z ulicą 57. zachodnią. W menu można znaleźć m.in.: kawę, herbatę, croissanty, gofry, owoce, bajgle, jaja z truflami, czy tosty z avocado. Reed Krakoff, dyrektor artystyczny, który sprawował nadzór nad projektem, podkreśla eksperymentalny charakter tego przedsięwzięcia.

Śniadanie u Tiffany’ego to jeden z najpopularniejszych utworów Trumana Capote’a. Doczekał się kilku tłumaczeń na język polski. Tę historię przełożyli Bronisław Zieliński, Rafał Śmietana i Robert Sudół.

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/newsy/w-koncu-mozna-zjesc-sniadanie-u-tiffanyego/

|