sty
20

Małopolska coraz popularniejsza wśród turystów

Jak wynika z najnowszych badań, Małopolskę w zeszłym roku odwiedziło aż 15,9 miliona ludzi. To o milion więcej niż rok wcześniej. Ten region Polski staje się coraz bardziej atrakcyjny turystycznie.

2018.01.20_Małopolska coraz popularniejsza wśród turystówJak pokazują statystyki ekonomiczne, w 2017 roku Małopolskę odwiedziło 15,9 miliona ludzi – czyli o milion więcej niż w 2016 roku. Wydali oni blisko 13,5 miliarda złotych (wzrost o 3,6% w stosunku do zeszłego roku). Autorzy raportu o ruchu turystycznym w regionie zwracają uwagę, że te liczby rosną od 2009 roku. Co wpłynęło na obecny wynik? Na pewno zainteresowanie Małopolską ze względu na Światowe Dni Młodzieży. Informacja o Małopolsce jako znakomitym miejscu wycieczek ruszyła w świat.

Spośród zwiedzających 12,3 miliona spędziło w regionie przynajmniej jedną noc (wzrost o 6,7% w stosunku do wyniku z zeszłego roku). Odwiedzający z kraju wydali 8,8 mld złotych, a ci z zagranicy – 4,7 mld złotych. Gościliśmy w Małopolsce reprezentantów 57 państw. Najliczniejsi byli turyści angielscy (17,1%), niemieccy (13,3%), włoscy (7,1%) i francuscy (6,8%), a także hiszpańscy (5%), holenderscy (4,4%), ukraińscy (4%) i irlandzcy (3,9%). Wszyscy zwiedzający – zarówno z Polski, jak i z zagranicy – przyjechali w celach wypoczynkowych – chcieli zwiedzić zabytki, odwiedzić krewnych, uczestniczyć w lokalnych rozrywkach. 1,9 mln ludzi skorzystało z oferty narciarskiej regionu. Największą popularnością cieszył się Kraków. Często odwiedzano też Zakopane czy kopalnię soli w Wieliczce. Niemal wszyscy ankietowani deklarują ponowny przyjazd.

W Lingua Lab dobrze wiemy, jak duży wpływ na rozwój turystyki mają tłumaczenia. Z przyjemnością informujemy, że podpisaliśmy umowę na tłumaczenia pisemne dla Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Przez kilka kolejnych lat będziemy przybliżać zagranicznym turystom wszelkie informacje na temat atrakcji turystycznych naszego regionu – m.in. na portalu visitmalopolska.pl.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.rp.pl/artykul/1352543-Malopolska-z-milionem-nowych-turystow.html

|