lut
26

Warszawa jednym z miast przyszłości

W jednym z prestiżowych rankingów Warszawa znalazła się wśród 25 najbardziej perspektywicznych miast Europy. Polska stolica wyprzedziła m.in. Berlin, Sztokholm czy Kopenhagę. Zdobyła też trzecie miejsce w grupie europejskich miast przyjaznych biznesowi.

2018.02.26_Warszawa jednym z miast przyszłościOto wielki sukces Warszawy. W najnowszym rankingu fDi Intelligence Warszawa trafiła do grona najbardziej perspektywicznych miast Europy, wyprzedzając m.in. szwedzką, duńską czy niemiecką stolicę. Warszawa osiągnęła też trzecie miejsce wśród europejskich miast przyjaznych biznesowi. „Europejskie miasta i regiony przyszłości 2018/19” to raport Foreign Direct Investment Intelligence, zespołu wybitnych analityków należącego do dziennika Financial Times. W raporcie wyróżnia się najlepsze miejsca dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Trzy pierwsze miejsca w tegorocznym rankingu zajęły Londyn, Dublin oraz Paryż. Warszawa otworzyła drugą dziesiątkę europejskich miast przyszłości.

Jak wynika z raportu, Warszawa jest jednym z miejsc najbardziej przyjaznych dla biznesu (wyprzedziły ją jedynie angielska i irlandzka stolica). W zakresie efektywności kosztowej Warszawa zajęła 9 miejsce w grupie europejskich miast, a w strategii przyciągania inwestycji zagranicznych – 8. Z wszystkich stolic Europy wschodniej w rankingu lepiej wypadła jedynie Moskwa.

To znakomite wieści. Oby Warszawa przyciągała jak najwięcej inwestorów – polskich i zagranicznych. To zawsze wielka szansa również dla tłumaczy. Międzynarodowe inwestycje wymagają rozmaitych tłumaczeń w wielu językach i dziedzinach. Można stwierdzić, że to również praca tłumaczy w dużym stopniu odpowiada za sukces polskiej stolicy.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.newsweek.pl/biznes/gospodarka/warszawa-miastem-przyszlosci-wedlug-prestizowego-rankingu-financial-times,artykuly,423396,1.html

|