mar
12

Pomoc dla tłumaczy i pisarzy

Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłasza kolejny nabór do Funduszu Zapomogowego. O wsparcie mogą się starać pisarze, a także tłumacze literatury, którzy z przyczyn losowych znaleźli się w trudnej sytuacji.

2018.03.12_Pomoc dla tłumaczy i pisarzyRuszył nabór do Funduszu Zapomogowego Fundacji Wisławy Szymborskiej. O wsparcie mogą ubiegać się pisarze i tłumacze książek, którzy z przyczyn losowych znaleźli się nagle w trudnej sytuacji. Ten wyjątkowy fundusz stworzono na mocy testamentu znakomitej polskiej poetki, która chciała w ten sposób wspomóc ludzi zajmujących się literaturą. Od 2018 roku zapomogę przyznaje się raz do roku – jesienią.

Zapomoga przyznawana jest na wniosek zainteresowanego tłumacza literatury lub pisarza. Taki wniosek mogą również złożyć: Stowarzyszenie Pisarzy Polski, PEN-Club, Instytut Książki i inne organizacje czy związki działające na rzecz środowiska literackiego lub translatorskiego. Do wniosku trzeba dołączyć oświadczenie o stanie majątkowym oraz dokumenty zatwierdzające potrzebę uzyskania zapomogi, wykaz publikacji (książek, tłumaczeń) oraz krótki biogram. Termin składania wniosków upływa 15 października 2018 r.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Wisławy Szymborskiej – czyli tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://stl.org.pl/nabor-do-funduszu-zapomogowego-fundacji-wislawy-szymborskiej-2/

|