maj
16

9. Targi Książki w Warszawie

Już jutro – 17 maja 2018 r. – rozpoczną się Warszawskie Targi Książki. To największe międzynarodowe wydarzenie branży wydawniczej w Polsce. W tym roku można się spodziewać prawie 800 wystawców. Wśród gości będą też tłumacze.

2018.05.16_9.Targi Książki w Warszawie17 maja 2018 r. rozpoczną się 9. Warszawskie Targi Książki. To największe tego typu wydarzenie w Polsce. Skupi blisko 800 wystawców z 32 krajów, 1000 wybitnych twórców, 1500 ciekawych wydarzeń. W programie m.in. spotkania autorskie, debaty, konferencje, warsztaty, lekcje literatury i historii, atrakcje dla dzieci, wystawy, akcje czytelnicze i konkursy. Oferta jest niezwykle bogata. Nie zabraknie również tych związanych z tłumaczeniami.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd w programie można znaleźć szczególnie dużo powiązań z tym wydarzeniem. Na imprezie nie zabraknie również premier znakomitych książek związanych z tą rocznicą. Partnerem specjalnym tegorocznych Targów jest Francja – stąd będą obecni również francuscy intelektualiści – m.in. historycy, dziennikarze, filozofowie. Zorganizowano również strefy związane z literaturą kryminalną i fantastyczną. To tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.

Wśród wydarzeń związanych z tłumaczeniami można wymienić: warsztaty translatorskie dla dzieci „Co robią tłumacze?” oraz „O czym mówią zagraniczne zwierzątka?”, spotkanie z tłumaczami komiksów, z tłumaczami książek nominowanych do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, dyskusje o tłumaczeniach, o sytuacji tłumacza na rynku wydawniczym, relacjach między wydawcą a tłumaczem czy o wadze stowarzyszeń dla tłumaczy.

Pełny program wydarzeń można znaleźć tutaj.

Warszawskie Targi Książki potrwają do 20 maja 2018 r.

Źródło tekstu: http://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,warszawa-w-maju-pod-znakiem-ksiazek-i-czytania,1017.html
Źródło grafiki: http://www.targi-ksiazki.waw.pl

|