cze
9

Konkurs na tłumaczenie opowiadania

Festiwal Opowiadania zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu na najlepszy przekład opowiadania. To wielka szansa dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z tłumaczeniem literackim. Prace można przesyłać do 1 sierpnia 2018 r.

2018.06.09_Konkurs na tłumaczenie opowiadaniaPo roku przerwy Festiwal Opowiadania ponownie zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy przekład opowiadania. W tym roku można tłumaczyć z języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Teksty pochodzą z książek Kevina Barry’ego, Thomasa Gunzigi i Eliasa Hirschla. W jury konkursu zasiądą wybitni tłumacze: Michał Kłobukowski, Ewa Mikulska-Frindo i Maria Zawadzka-Strączek. Koordynatorką Festiwalu Opowiadania i przewodniczącą jury jest Dobromiła Jankowska. Nagrody mają charakter finansowy – pula nagród wynosi niespełna 2 tysiące złotych. Tłumaczenia można przesyłać do 1 sierpnia 2018 r.

W konkursie mogą brać udział wyłącznie tłumacze, którzy nie mają w swoim dorobku przetłumaczonej i wydanej książki w wersji papierowej czy elektronicznej (zapis nie dotyczy publikacji technicznych, naukowych i konferencyjnych, pojedynczych tekstów drukowanych w antologiach, czasopismach czy publikacji na stronach internetowych).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu – czyli tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://stl.org.pl/konkurs-na-przeklad-opowiadania/

|