cze
11

Łaziki marsjańskie Polaków znów docenione

Oto kolejny wielki sukces Polaków! W amerykańskich zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge zwyciężyła grupa PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej. Nie po raz pierwszy znakomite polskie łaziki zostały nagrodzone.

2018.06.11_Łaziki marsjańskie Polaków znów docenioneW amerykańskich zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge rozgrywanych na pustyni Utah wygrała grupa PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej. Polskie łaziki marsjańskie zostały docenione po raz kolejny. Warto przypomnieć, że polskie drużyny uniwersyteckie biorą udział w zawodach łazików marsjańskich od 2009 roku.

Sukcesów jest więcej – trzecie miejsce zajął zespół IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Do pierwszej dziesiątki trafiły jeszcze dwa polskie zespoły – Raptors z Politechniki Łódzkiej oraz University of Warsaw Rover Team z Uniwersytetu Warszawskiego. W zawodach odbywających się od 31 maja do 2 czerwca wzięło udział łącznie 36 zespołów reprezentujących 10 krajów, w tym aż 6 drużyn z Polski. Teraz przed zwycięzcami kolejne wyzwanie. 14-16 września 2018 r. w Starachowicach odbędą się Europejskie Zawody Robotów Marsjańskich ERC. Przyjadą na nie przedstawiciele NASA, Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz wybitni specjaliści reprezentujący firmy z sektora kosmicznego. Czy polskie wynalazki po raz kolejny zdobędą międzynarodowe uznanie?

Warto zaznaczyć, że realizacja takich projektów o charakterze międzynarodowym będzie się wiązać z wieloma tłumaczeniami (na przykład patentów, specyfikacji techniczno-ruchowej, certyfikatów, instrukcji obsługi czy prezentacji). Sukces polskich studentów może się przełożyć również na sukces tłumaczy.

Źródło tekstu i grafiki: http://next.gazeta.pl/next/7,151243,23489624,polacy-znow-najlepsi-w-miedzynarodowym-konkursie-lazikow-marsjanskich.html

|