cze
12

John Malkovich kolejnym Poirotem

John Malkovich, wybitny aktor, zostanie kolejnym Herkulesem Poirot. Podpisał już umowę z BBC. Wystąpi on w kolejnej adaptacji A.B.C., znakomitej powieści Agathy Christie, w której słynny belgijski detektyw musi się zmierzyć z seryjnym mordercą.

2018.06.12_John Malkovich kolejnym PoirotemJohn Malkovich będzie kolejnym aktorem, który wcieli się w Herkulesa Poirota, jednego z najsłynniejszych detektywów wszech czasów, postać stworzoną przez Agathę Christie, angielską pisarkę zwaną Królową Kryminałów. Malkovich zagra główną rolę w kolejnej ekranizacji A.B.C., powieści Christie z 1936 roku. BBC planuje zrealizować trzyodcinkowy miniserial oparty na tej książce. Zdjęcia do produkcji mają ruszyć już w czerwcu. W serialu wystąpią także Rupert Grint, Andrew Buchan, Eamon Farren czy Tara Fitzgerald. Autorką scenariusza jest Sarah Phelps. Serial wyreżyseruje Alex Gabassi. Warto przypomnieć, że w poprzednich ekranizacjach A.B.C. w postać słynnego detektywa wcielili się Tony Randall i David Suchet.

W tej książce Herkules Poirot musi się zmierzyć z seryjnym mordercą, który dobiera swoje ofiary alfabetycznie. Wydaje się, że sprawca zawsze jest o krok przed detektywem i policją. To jedna z najlepszych i najbardziej niepokojących powieści Agathy Christie. Autorem polskiego tłumaczenia jest Tadeusz Jan Dehnel.

Równolegle powstaje inny film z Herkulesem Poirotem – Śmierć na Nilu, w którym detektywa gra Kenneth Branagh.

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/adaptacje/film/john-malkovich-nowym-herkulesem-poirot-w-telewizyjnej-ekranizacji-a-b-c-agathy-christie/

|