lip
18

Polskie autobusy elektryczne w Szwecji

Fabryka Volvo z Wrocławia dostarczy 30 elektrycznych autobusów miejskich do Göteborga w Szwecji. To największe jak do tej pory zamówienie na tego typu pojazdy. Autobusy rozpoczną kursy jesienią 2019 roku.

2018.07.18_Polskie autobusy elektryczne w SzwecjiTłumacz wprawia maszyny w ruch. To oczywiście metafora, ale niepozbawiona uzasadnienia. Odpowiednie tłumaczenia są niezbędne przy międzynarodowych projektach. Wybitny tłumacz buduje porozumienie między stronami, sprawia, że plany biznesowe doprowadzone są do końca. Jego umiejętności mogą przesądzić o powodzeniu międzynarodowego przedsięwzięcia. Rola tłumaczy jest ważna w sektorze motoryzacji – zwłaszcza w obliczu sukcesywnego wzrostu polskiego eksportu – towarem eksportowym stają się głownie części i rozmaite akcesoria techniczne).

Obecnie wrocławska fabryka Volvo ma dostarczyć 30 w pełni elektrycznych autobusów miejskich do Göteborga. Zamówiła je samorządowo-państwowa spółka GS Buss. Zostaną one zaprojektowane przez znakomitych polskich inżynierów. To największe jak dotąd zamówienie na takie pojazdy. Autobusy wyjadą na szwedzkie ulice od jesieni przyszłego roku. Västtrafik, operator transportu publicznego w Goeteborgu, wprowadza elektryczne pojazdy. To część planu, zgodnie z którym do 2020 roku ma nastąpić zmniejszenie emisji dwutlenku węgla aż o 80%, a także zmniejszenie hałasu generowanego przez ruch uliczny. Już dziś w Göteborgu można spotkać ponad 60 hybrydowych autobusów marki Volvo – jesienią 2019 roku będzie ich już ponad sto.

Największa fabryka autobusów Volvo w Europie mieści się właśnie we Wrocławiu. Powstają w niej kompletne autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne, dostarczane następnie do operatorów miejskiego transportu publicznego, przewoźników na trasach międzymiastowych i międzynarodowych oraz firm turystycznych w całej Europie. Volvo niedawno sprzedało 23 elektryczne autobusy do Leiden (Holandia). Te autobusy można też spotkać na norweskich ulicach. Do tej pory Volvo podpisało umowy na dostawę elektrycznych autobusów do Wielkiej Brytanii, Danii, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Polski, Singapuru i Szwecji.

Te inwestycje to również wielka szansa dla tłumaczy!

Źródło tekstu i grafiki: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23642814,volvo-polska-z-najwiekszym-w-historii-zamowieniem-na-autobusy.html

|