sie
10

Bo trzeba się dogadać

Niedawno w naszych księgarniach pojawiła się znakomita książka poświęcona komunikacji: Jak się dogadać? Czyli retoryka codzienna duetu wybitnych językoznawców – Michała Rusinka i Anety Załazińskiej. To swoisty poradnik codziennych rozmów.

2018.08.10_Bo trzeba się dogadaćKsiążka Jak się dogadać? Czyli retoryka codzienna to poradnik codziennego komunikowania się. Michał Rusinek – językoznawca, pisarz i tłumacz – oraz Aneta Załazińska – językoznawczyni – przedstawiają szereg codziennych sytuacji, pełnych komunikacyjnych wyzwań. To pozycja również dla tych, dla których język jest narzędziem pracy (na przykład przy tłumaczeniach).

Jak porozumieć się między sobą? Tak, żeby czuć się słyszalnym i słuchanym? Jak poprosić szefa o podwyżkę? Jak proponować, przekonywać? Jak komunikować się tak, aby być dobrze zrozumianym? Autorzy dają konkretne rady i wskazówki, które można wypróbować w praktyce dzięki filmom i ćwiczeniom. A to wszystko jest przekazane ze swadą i humorem!

Warto przypomnieć, że takie umiejętności przydają się także tłumaczom ustnym. Często uczestniczą oni w ważnych rozmowach biznesowych, negocjacjach między firmami – wykazanie się językową dyplomacją może być wówczas kluczem do sukcesu.

Źródło tekstu i grafiki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,116951,Jak-sie-dogadac-Czyli-retoryka-codzienna

|