wrz
28

Kolejna polska gra i kolejny hit

Studio T-B-Bull pokazało nową grę – „Tank Battle Heroes”. W rezultacie akcje spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie poszybowały w górę o ponad 35%. Zapowiada się kolejny hit wśród polskich gier wideo.

2018.09.28_Kolejna polska gra i kolejny hitPolska branża gier wideo może się poszczycić wybitnymi twórcami i znakomitymi osiągnięciami na całym świecie. Obok gigantów (CD Projekt RED czy Techland) imponujące sukcesy osiągają także mniejsi i mniej znani developerzy – na przykład studio T-Bull, które specjalizuje się w grach o tematyce motoryzacyjnej.

Kilka dni temu studio T-Bull poinformowało, że łączna liczba pobrań ich gier w sklepach Google Play i AppStore przekroczyła 350 milionów (sam Moto Rider GO zanotował aż 60 milionów pobrań, a Top Speed – 32 mln.). Kolejnym sukcesem okazała się produkcja „Tank Battle Heroes”. To gra akcji, w której gracz zasiada za sterami czołgu. W ciągu kilkudziesięciu godzin tytuł pobrało ponad 50 tys. użytkowników. Zebrał bardzo dobre recenzje. W rezultacie akcje spółki na warszawskiej giełdzie podrożały o ponad 35%. Na marginesie warto przypomnieć, że coraz więcej producentów gier wchodzi na giełdę. Stąd GPW zastanawia się nad stworzeniem dedykowanego indeksu dla tej dynamicznie rozwijającej się branży.

Czy i „Tank Battle Heroes” okaże się polskim hitem eksportowym? Trzeba podkreślić, że sukces polskich gier na świecie nie byłby możliwy bez tłumaczeń oraz lokalizacji (ogół procesów służących przygotowaniu gry do odbioru na rynku docelowym, dostosowania do warunków kulturowych i językowych panujących w danym kraju czy obszarze językowym i przystosowaniu pod względem technicznym). Oby tak świetnie rozwijająca się branża mogła odnotować jak najwięcej sukcesów na skalę światową!

Źródło tekstu i grafiki: http://next.gazeta.pl/next/7,151243,23945938,polski-producent-pokazal-nowa-gre-i-jest-hit-akcje-t-bull.html

|