paź
30

Dwujęzyczne wydanie poezji Edgara Allana Poe

Ostatnio nakładem Wydawnictwa Vesper ukazała się antologia poezji Edgara Allana Poe, wybitnego amerykańskiego pisarza. Miasto w morzu i inne utwory poetyckie to pierwsza dwujęzyczna edycja jego poezji.

2018.10.30_Dwujęzyczne wydanie poezji Edgara Allana PoeEdgar Allan Poe (1809-1849) jest uznany za najwybitniejszego poetę amerykańskiego romantyzmu. Jego znakomite utwory – opowiadania, wiersze – są do dziś chętnie czytane, komentowane i tłumaczone. Zadziwia jego pomysłowość, mroczna wyobraźnia.

Nakładem Wydawnictwa Vesper ukazał się dwujęzyczny zbiór jego poezji Miasto w morzu i inne utwory poetyckie. To obszerna antologia. Czytelnik znajdzie w tej książce 29 najważniejszych utworów Poego w klasycznych tłumaczeniach (m.in. Włodzimierza Lewika, Antoniego Lange czy Zenona Przesmyckiego). Wyboru tekstów dokonał Maciej Płaza. Całość wzbogacona jest wyjątkowymi ilustracjami, których autorem jest niemiecki artysta Hugo Steiner-Prag.

Warto sięgnąć po tę książkę – można wrócić do poezji Poego, a także (dzięki dołączeniu oryginałów) zastanowić się nad sztuką tłumaczenia.

Źródło tekstu i grafiki: https://vesper.pl/literatura/604-miasto-w-morzu-i-inne-utwory-poetyckie-edgar-allan-poe-oprawa-twarda-9788377313077

|